| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Power Inductor |
| Current Rating | 4.55 A |
| DC Resistance (DCR) | 54.3 mΩ |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Alloy Powder |
| Saturation Current | 6.55 A |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17789
Ext.Price$0.17789
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17789 | $0.17789 |
| 10 | $0.14093 | $1.40930 |
| 50 | $0.12246 | $6.12300 |
| 100 | $0.10641 | $10.64100 |
| 500 | $0.09749 | $48.74500 |
| 1000 | $0.08003 | $80.03000 |
